Здраво млади на 1 септември

1 септември 2018 МКЦ Скопје

[ ]

Фестивалот на нова музика Здраво Млади го најави своето осмо фестивалско издание кое оваа година ќе се случи на 1 септември на веќе познатата локација во Младинскиот културен центар во Скопје.

zm2018

 

Овогодишниот фестивал, најавуваат организаторите, ќе биде целодневен со информативната објава дека стартува и фестивалскиот билет со претпродажба кој оваа година изнесува неверојатни 300 денари.

Фестивалската билет-понуда трае до 1-ви јуни, ден кога фестивалот Здраво Млади ќе ги најави и првите 3 изведувачи.

За потсетување, во изминатите 7 изданија на фестивалот Здраво Млади имавте можност да ги видите и слушнете во живо Slowdive, King Khan And The Shrines, K-X-P, Lee Ranaldo & EL Rayo, Follakzoid, Moon Duo, Prinzhorn Dance School, Metz, Gonjasufi, !!! (Chk Chk Chk), FM Belfast, Chinawoman, Matias Aguayo, Rebolledo, Ulrich Schnauss, DJ Rashad & DJ Spinn, No Age, Bomb the Bass и многу други.

Фестивалските билети во претпродажба можете да ги набавите преку продажната мрежа на MkTickets, како и на билетарница на Младинскиот културен центар во Скопје.


Апотеза на моралната дисторзија
кон „Мизантроп“ во продукција на Комеди Франсез

05.08.2018

режија: Клемен Ервиен Лежер главни улоги: Лои Корбери, Аделин Дерми, Ерик Женовезе, Џенифер Декер, Серж Бадасариан и Флоренс Виала   „Мизантроп“, најзагадочната пиеса на Молиер, ...

13.07.2018

Рускиот академско-младински театар од Москва, улоги: Илја Исаев, Денис Шведов, Андреј Сипин, Рамилја Искандер, Александар Доронин   Третиот дел од оваа епохална сага на Том ...