Концерт на Millions of Dead Tourists во Ла Кања

12 октомври Ла Кања

[ ]

Грчкото трио Millions of Dead Tourists во рамките на нивната кратка јужнобалканска турнеа ќе настапи на 12 октомври во клубот Ла Кања.

Balkan-tour-2017-2

Millions of Dead Tourists се трио од Атина со хардкор минато кое создава музика, како што сами ја нарекуваат – bass class electronics. Покрај двете бас гитари, користат секвенцери, аналогни сајзери и многу педални ефекти. По ланскиот феноменален настап во Ла Кања, Millions of Dead Tourists ќе настапат со уште една контролирана забегана уживанција. Концетот е закажан за четврток, 12-ти октомври во 21:30 часот. Влезот на концерот е слободен.

 

Кога денот немаше име
режија: Теона Стругар Митевска

10.10.2017

Изминативе денови се крена многу врева и прав околу новото остварување на Теона Митевска, „Кога денот немаше име“. Како фино маркетиншко надоврзување на фокусот врз ...

Истребувач 2049 | Blade runner 2049
режија: Denis Villeneuve

07.10.2017

Еден ден по најдолго исчекуваната премиера во мојот живот седнувам пред компјутерот, го пуштам на Јутјуб саундтракот од филмот за да ме понесе атмосферата на ...