Востание Фестивал 3

22 декември 2017 МКЦ 19:30

[ ]

Промо куќата Diehard Booking го најави третото издание на фестивалот Востание, а за овогодинешното фестивалско претставување засега се најавени 5 бендови кои ќе настапат на 22 декември во Младинскиот културен центар во Скопје.

v3

На „Востание 3“ настапуваат:

Новиот почеток – 15-годишнина / Скопје
Hardfaced / Охрид
Odd Crew / Софија, Бугарија
TrendKill / Скопје
Drioma / Куманово

 

Карти во претпродажба на билетарата во Младинскиот културен центар/Скопје по цена од 300 денари, на ден на концерт – 400 денари. Врати 19:30 часот, почеток 20:00 часот.

 

Европската вожња на скопската линија
Кон фестивалот Cinedays 9-19 ноември

24.11.2017

Од 9 до 19 ноември, во организација на Младинскиот културен центар се одржа 16-то издание на меѓународниот фестивал на европски филм Cinedays. Овогодинешното мото на фестивалот ...

21.11.2017

На затворањето на „Синедејс“ во неделата се случи македонската премиера на „Исцелител“, дебитантското остварување на режисерот Ѓорче Ставревски, кој по долгогодишна работа на ова негово ...