Shock Troopers десетгодишнина во МКЦ

25 ноември 2017 МКЦ 21:00

[ ]

Метал-хардкор бендот Shock Troopers го прославува својата десетгодишнина од постоењето на групата со концерт на 25-ти ноември во Младинскиот културен центар во Скопје со почеток во 21:00 часот.

ST-MKC1

Кирил Манчевски, Иван Јованов, Виктор Андоновски, Владимир Петковиќ и Драган Теодосиев, попознати под името Shock Troopers во овие 10 години издадоа 2 албуми – “Split with Remrants”, за Insulin Addicted Records во 2012 и „Лешинари“, реализиран за  Diehard Records во 2013.  Европската турнеја ја имаа во септември и октомври 2014.

Гости на концертот на Shock Troopers се Gargoyles и Schwartzen. Влезници во претпродажба на билетара на МКЦ по цена од 200 денари, на врата 250 денари.

 

Европската вожња на скопската линија
Кон фестивалот Cinedays 9-19 ноември

24.11.2017

Од 9 до 19 ноември, во организација на Младинскиот културен центар се одржа 16-то издание на меѓународниот фестивал на европски филм Cinedays. Овогодинешното мото на фестивалот ...

21.11.2017

На затворањето на „Синедејс“ во неделата се случи македонската премиера на „Исцелител“, дебитантското остварување на режисерот Ѓорче Ставревски, кој по долгогодишна работа на ова негово ...