Промоција на деби албумот на 21 век

28 септември 2018 Винил 19:00

[ ]

Во клубот Винил вечерва од 19 часот новиот ад-хок бенд 21 век ќе приреди слушачка претпромоција на нивниот деби албум.

21v
Васко Атанасоски, Раде Јордановски и Дени Крстев од бендот 21 век ќе го промовираат својот албум првенец создаден и снимен од јули до септември годинава во скопското студио 1060. 21 век вечерва ќе го промовираат и видео спотот за песната „Ќе завршам под мостот“ во режија на Милан Блажевски, со DJ сет на Балкан Велики. За 16-ти ноември годинава 21 век го најавуваат и деби концертот за истоименото лонплеј издание.

 

23.11.2018

Средновековното превирање на Словенските народи во седмиот и осмиот век веројатно криело многу приказни и легенди каде се преточувала судбината на многу великодостојници. Пребонд, старешината ...

Го окупирав Wall Street во 84-та
интервју со Lydia Lunch

22.11.2018

фотографии: Зден   Здраво Лидија, фантастично е да те имаме во Скопје, некои од нас го чекаа ова со години. Ја обожавам твојата работа и ...