Non-stop anti-gravity mix | Male

[ ]

Non-stop anti-gravity mix | Male by Kritikamk on Mixcloud

TRACKLIST

1. Morphism > Original Mix

2. William Orbit > Water from a Vine Leaf (Xylem Flow Mix)

3. Róisín Murphy > In Sintesi (Psychemagik Remix)

4. Peace Division Ft. Pleasant Gehman > Blacklight Sleaze

5. What We Do?

6. Maceo Rlex feat. Gus Gus > Srossfade (Maceo Plex remix)

7. U Askin > Mr G

8. Point G > Braka

10.11.2018

Кон „Царството на мракот“ од Л.Н.Толстој во продукција на Народно позориште од Белград Режија: Игор Вук Торбица Главни улоги: Олга Одановиќ, Хана Селимовиќ, Вања Ејдус, Љубомир ...

Поздрав до следната можна средба, you fu.kin genius
Thurston Moore на Скопскиот џез фестивал

28.10.2018

Петок попладне. Ги привршувам обврските и полека навлегувам во она што ме чека вечерта, точно на полноќ, повторната средба со еден од моите музички херои ...