Фестивалот „Сонична младост“ за 20-те години на PMG Recordings

6 октомври 2018 МКЦ Скопје

[ ]

Независната издавачката куќа на Прогресивната мултимедијална група PMG Recordings оваа година го прославува своето 20-годишно постоење со осмото по ред издание на PMG Recordings фестивалот, наречен „Сонична младост“, кој ќе се одржи во Младинскиот културен центар во Скопје на 6 октомври со почеток од 20 часот.

pmg8

 

Овогодинешното издание на фестивалот „Сонична младост“ предвидува три подиуми за танц, од кои два со електронска музика и еден со бендови во живо. Од музичките имиња оваа година настапуваат – познатиот британски диџеј Terry Francis, Диџеј Лале, Мирко Попов, Нино Наумов, Душко Јаневски, Galatheia, Виолета Качакова, Роботек, Boxitron, ПМГ Колектив, Sethstat, Duper, Свемирко и Local Blue. „Сонична младост“ ќе се случи во рамките на Бела ноќ и влезот ќе биде бесплатен.

 

23.11.2018

Средновековното превирање на Словенските народи во седмиот и осмиот век веројатно криело многу приказни и легенди каде се преточувала судбината на многу великодостојници. Пребонд, старешината ...

Го окупирав Wall Street во 84-та
интервју со Lydia Lunch

22.11.2018

фотографии: Зден   Здраво Лидија, фантастично е да те имаме во Скопје, некои од нас го чекаа ова со години. Ја обожавам твојата работа и ...