Донирајте за новиот албум на KHARA 'Heaven Can Wait'

[ ]
k1KHARA @ Rover bar, Солун

 

 
KHARA
е пост рок бенд од Куманово. Инспирирани од бендови како Mogwai, Explosions In The Sky, Sigur Ros и други решаваат да го формираат бендот при крај на 2014-та година. Досега имаат над 50 концерти и една балканска турнеја. Делеле бина со бендови како Thievery Corporation, Rosetta, North, Tides From Nebula, Kayo Dot, Naxatras, Mountain, Consecration и многу други.

Во моментов работат на издавањето на својот втор албум ‘Heaven Can Wait’. За да успеат да го завршат потребна им е финансиска помош. За таа цел, KHARA отворија crowd-funding кампања на интернет страницата Indiegogo.com. Кампањата содржи различни награди, а главната е пред-нарачка на ЦД-то со донирање на 10$. Донирајте тука.

 

Апотеза на моралната дисторзија
кон „Мизантроп“ во продукција на Комеди Франсез

05.08.2018

режија: Клемен Ервиен Лежер главни улоги: Лои Корбери, Аделин Дерми, Ерик Женовезе, Џенифер Декер, Серж Бадасариан и Флоренс Виала   „Мизантроп“, најзагадочната пиеса на Молиер, ...

13.07.2018

Рускиот академско-младински театар од Москва, улоги: Илја Исаев, Денис Шведов, Андреј Сипин, Рамилја Искандер, Александар Доронин   Третиот дел од оваа епохална сага на Том ...