[видео] ESC Life

Vacation

[ ]

Откако со деби албумот ги освоија срцата и ушите на критиката и публиката, нојз-поп групата ESC Life го најавува излегувањето на нивниот нов албум. “Born To Be Mild” излегува оваа есен и содржи колекција на свежи инди-панк хитови, од кои неколкумина се веќе успешно тестирани на живи настапи. Новата плоча ќе ја придружува турнејата чии датуми ќе бидат објавени ноќта пред објавувањето на албумот. Vacation е првиот сингл од новиот албум кој доби и видео запис.

 

Го презентираме Куманово насекаде
интервју со Филип Михајловски од Khara

18.09.2018

  Khara – од каде името за групата, значењето/потеклото? Според монголската митологија, Кара е името на првиот шаман, што враќал мртви луѓе во живот. Приказната ...

16.09.2018

На 6 септември во клубот „Ла Кања“ во старата скопска чаршија низ слушачка промоција ни беше претставено новото чедо на Давид Ангелевски пророчки насловено „Бела ...