[видео] B.o.r.g.
Lunar Picknick

04.03.2018

Сингл од албумот B.o.r.g. на B.o.r.g. Режија: Ана Глигорова | Продукција А1 ТВ 2000 © 1999 B.o.r.g / Cyber space production ...

[видео] Васко Атанасоски feat. Druggy
Црни денови

02.03.2018

Режија и монтажа: Милан Блажевски / Камера: Васко Атанасоски и Дени Крстев / Користен дијалог од филмот „Најдолгиот пат“ (Вардар филм, 1976) на Бранко ...

[видео] Волтер М.А.Х.
товиж едјоД

02.03.2018

Од надоаѓачкиот албум на Волтер М.А.Х. „Уличарски ...

[видео] Bernays Propaganda feat. Mike Watt
Ништо нема да нè раздели

19.02.2018

Од албумот “Songs From Under the Floorboard, Vol. 1” Accident Prone Records Напишано и режирано од Дејвид Дољаница и Милан Блажевски Монтажа и пост-продукција: Милан Блажевски ...

[видео] Шерафедин Курт во живо во Ликовен Салон
23 септермври 2017 Ликовен Салон – Велес

22.01.2018

Шерафедин Курт во живо во Ликовен Салон 1. Natural Machine 2. Lijepa Emina 3. Ganymede Шерафедин Курт – електрична гитара, пиано, клавијатура Yamaha DX7 Алма Курт ...

[видео] Александар Велики
Носталгија за Tom Petty

15.01.2018

Видео: Божидар Јовановиќ и Александар Гавровски „Носталгија за Tom Petty“ е дел од албумот „Првиот Македонец во вселената“ Текст: Александар Гавровски; музика: Александар Гавровски со Вaско ...

[видео] Суперхикс
Мојот дом

26.12.2017

Од албумот “Underground Evergreens” [Југотон Рекордс] Суперхикс се: Петар Младеновски – бас и вокал, Борис Минов – гитара, Дарко Попов -тапани, Александар Спасовски – труба, ...

[видео] Trendkill
Приградски хардкор

21.12.2017

Од Приградски Хардкор EP на Trendkill Режирано и снимено од Стефан Рајхл | Монтажа: Ристо Душковски ...

[видео] Detective Spook
Барбара

21.12.2017

Видео за првиот сингл “Barbara” од истоимениот албум на Detective Spook Снимено и монтирано од Detective Spook   18 декември 2017 Критика         ...

[видео] String forces
Страв

07.12.2017

String forces Страв / од албумот „Соголи ме“ 2017   Видео идеја и концепт: Доријан Јовановиќ Директор на фотографија: Гого Клинчаров | Монтажа: Тања Рибарска Режија: ...

[видео] The Black & Vice Social Club
Home

23.11.2017

Продуцирано од The ​​Black & Vice Social Club | Миксано од Ади Имери и DJ Гоце SAF. Мастер: DJ Goce SAF | Тапаните и вокалите снимени од ...

[видео] Pluto's Doubts
Самоглад

21.11.2017

Pluto’s Doubts Самоглад | од албумот Сизиф Режија: Борјан Стојков Камера: Лидија Гошева, Роберт Божиновски | Монтажа: Иван Костадинов | Пост-продукција: Томислав Акимовски Аудиото снимено во ...