[видео] Sethstat и Мирко Попов
Bella

09.09.2018

...

[видео] Тодор Караколев
Викенд

08.09.2018

Музика и текст: Тодор Караколев. Снимено јуни/јули, 2018. Мастеринг на Дени Крстев, Студио 1060. Видео: Toshio.Matsumoto – Metastasis (Experimental.film.works, 1971)     Викенд е фаза во ...

[видео] ESC Life
Vacation

05.09.2018

Откако со деби албумот ги освоија срцата и ушите на критиката и публиката, нојз-поп групата ESC Life го најавува излегувањето на нивниот нов албум. “Born ...

[видео] Гоце Стевковски Септет
Monday

20.07.2018

Официјално музичко видео за песната “Monday” на Гоце Стевковски Септет. Од албумот “Homage to a Dreamer”, издаден од SJF Records. Анимација: Наташа Андонова. Режирано од Гоце ...

[видео] Fighting Windmills & Sethstat
In C во живо во Фросина

18.07.2018

Снимено на 16 декември 2016 година, во Кино Фросина, Младински Културен Центар – Скопје. Тонски снимател: Ненад Трифуновски. Миксер: Влaдан Дробицки. Графички дизајн: Филип Букршлиев. ...

[видео] FIN Project & Kaly ft. Васко Атанасоски & Tena Rak
Дај некој благослов

11.06.2018

Официјално видео за песната „Дај некој благослов“  од албумот “RE: vision” на FIN Project. Музиката компонирана, аранжирана и продуцирана од Никола Стојковски. Текст: Васко Атанасоски. Сцените ...

[видео] Spank
Роб

14.05.2018

Spank Роб Аудио: Ивица Јанкуловски Штраф, студио „Алшар“ Видео: Мирко Пејковски ...

[видео] Steel Temple
Nobody’s Slave

11.05.2018

“Nobody’s Slave” од вториот албум на Steel Temple – Nobody’s Slave, објавен во октомври 2016 година од Miner Records. Steel Temple се Филип Филиповски – вокал, Адријан ...

[видео] Земја, можеби?
Не е за тебе.

17.04.2018

Од истоименото ЕП на „Земја, можеби?“ Снимено во “one-take” на 21 март 1990 во Скопје. Електрична тремоло гитара и магнетофон манипулација: Тони Миќевиќ. Разни инструменти: ...

[видео] Мартина Блажеска
Shame

12.04.2018

  Од деби EP-то на Мартина Блажеска – “World on a ...

[видео] Темпера
Не застанувај

02.04.2018

Темпера се: Тања Тас – вокали, Драган Гиновски Гино – гитари, Мите Димовски – тапани и  Ѓоле Максимовски – бас гитара | Музиката компонирана и аранжирана од Темпера | Зборови : ...

[видео] Куп Де Грас со NBK, Twister и Паки
Затишје

01.04.2018

Видео: TodiDT | Beat: NBK | Mикс: Fat Flow | Мастер: Syned Brain     Игра на зборови сплетки игра на зборови изгорени клетки моите луѓе видови ...