[видео] Александар Велики
Носталгија за Tom Petty

15.01.2018

Видео: Божидар Јовановиќ и Александар Гавровски „Носталгија за Tom Petty“ е дел од албумот „Првиот Македонец во вселената“ Текст: Александар Гавровски; музика: Александар Гавровски со Вaско ...

[видео] Суперхикс
Мојот дом

26.12.2017

Од албумот “Underground Evergreens” [Југотон Рекордс] Суперхикс се: Петар Младеновски – бас и вокал, Борис Минов – гитара, Дарко Попов -тапани, Александар Спасовски – труба, ...

[видео] Trendkill
Приградски хардкор

21.12.2017

Од Приградски Хардкор EP на Trendkill Режирано и снимено од Стефан Рајхл | Монтажа: Ристо Душковски ...

[видео] Detective Spook
Барбара

21.12.2017

Видео за првиот сингл “Barbara” од истоимениот албум на Detective Spook Снимено и монтирано од Detective Spook   18 декември 2017 Критика         ...

[видео] String forces
Страв

07.12.2017

String forces Страв / од албумот „Соголи ме“ 2017   Видео идеја и концепт: Доријан Јовановиќ Директор на фотографија: Гого Клинчаров | Монтажа: Тања Рибарска Режија: ...

[видео] The Black & Vice Social Club
Home

23.11.2017

Продуцирано од The ​​Black & Vice Social Club | Миксано од Ади Имери и DJ Гоце SAF. Мастер: DJ Goce SAF | Тапаните и вокалите снимени од ...

[видео] Pluto's Doubts
Самоглад

21.11.2017

Pluto’s Doubts Самоглад | од албумот Сизиф Режија: Борјан Стојков Камера: Лидија Гошева, Роберт Божиновски | Монтажа: Иван Костадинов | Пост-продукција: Томислав Акимовски Аудиото снимено во ...

[видео] Фолтин
ЛАВА ЛАВА

20.11.2017

Фолтин ЛАВА ЛАВА Видео: Владимир Лукаш, Жарко Иванов Снимање и премикс: Гоце Јованоски 2016/17 Микс и мастеринг: Ивица Јанкуловски – Штраф, во „Студио Алшар“’ 2017 ...

[видео] Jaga Jazzist во живо во МКЦ Скопје
16 ноември 2017 Денсинг сала „25 мај“

17.11.2017

Jaga Jazzist ги свират Starfire и Suomi Finland на концертот во МКЦ Скопје, 16/11/2017 Видео продукција и техничка реализација BPM Streaming   ...

[видео] Александар Пејовски feat. Кристина Горовска
Leftovers 1

30.10.2017

видео: Маја Смилевска © 2017 PMG Recordings Digital Millennium Artists ...

[фото-сторија] 36. Скопски џез фестивал
19-22 октомври 2017

29.10.2017

  DAVID HELBOCK TRIO TRONDHEIM JAZZ ORCHESTRA & OLE MORTEN VÅGAN MARIO ROM’S INTERZONE DEE ALEXANDER ORLANDO JULIUS & THE HELIOCENTRICS STEVE COLEMAN & FIVE ...

[видео] Визија
Крик

13.10.2017

Режија: Christian Shemko Продукција: Pyramid Production ...