[видео] Александар Пејовски feat. Кристина Горовска
Leftovers 1

30.10.2017

видео: Маја Смилевска © 2017 PMG Recordings Digital Millennium Artists ...

[фото-сторија] 36. Скопски џез фестивал
19-22 октомври 2017

29.10.2017

  DAVID HELBOCK TRIO TRONDHEIM JAZZ ORCHESTRA & OLE MORTEN VÅGAN MARIO ROM’S INTERZONE DEE ALEXANDER ORLANDO JULIUS & THE HELIOCENTRICS STEVE COLEMAN & FIVE ...

[видео] Визија
Крик

13.10.2017

Режија: Christian Shemko Продукција: Pyramid Production ...

[видео] Fierce
Joyride

12.10.2017

Снимено во Knobs Keys & stuff од Бојан Филиповски | Видео: Sawyer & Fin Произведено од @ Јавна Соба | Public Room во рамките на проектот „Дотерај Го ...

[видео] Land
Valley of the grace

19.09.2017

Во живо во МКЦ, 7 септември 2017 ...

[видео] Темпера
Ко ѕвер

15.09.2017

Тања Тас – вокали Драган Гиновски Гино – гитара Ѓоле Максимовски – бас гитара Мите Димовски – тапани Музиката компонирана, аранжирана, снимена и продуцирана од ...

[видео] Mammoth & Yashem
Intimacy (No.5)

04.09.2017

Музика: Mammoth & Yashem Sharla Singles Club DR013 ...

[видео] Conquering Lion
Natty Lion

16.08.2017

Официјално видео за третиот сингл “Natty Lion” од четвртиот стидиски албум “Land Of Confusion” на Conquering Lion Режија, монтажа и колор мајстор: Brensis DOP: Илија Зоговски – Зога Издавачка куќа: Locksmith ...

[видео] Мариналеда
Скопје

14.08.2017

Од EP-то „Скопје“ на Мариналеда [Балкан Велики] Мариналеда се: Марко Новески, Владо Крстевски и Благоја Камчевски Настапува: Стефан Сидовски Сценарио и режија: Милан Блажевски и Давид Дољаница ...

[видео] The Protagonist
Million Miles Million Lives

05.08.2017

Од албумот “Absolute Attitude” Музика: The Protagonist Зборови: R.S.Rush Продуцент: The Protagonist Мастер: Simon Heyworth (SuperAudioMastering) R.S.Rush: вокали, гитари, синтисајзери, перкашн Кузман: гитари, клавијатури, програмирање ...

[видео] Подземан ефект с'с Брадата, VPD и DJ Skill
Ретро

03.08.2017

Вокали: Подземан ефект Музика: Брадата и VPD Скречови: DJ Skill Микс: Брадата и VPD Мастер: SPES Productions / SP Diplomata Продуцент: ...

[видео] Pogan Pagan
Градот шугав

31.07.2017

Skopje Remixed саундтрак Продуцирано од Игор Василев – Новоградска Аниматори: Дамјан Михајловски, Даниел Митковски, Ирина Грчева, Бојана Бораниева Pogan Pagan Band анимиран од Бојана Бораниева ...