Концерт на Sublinear во Планетариум

s_mkc1

 

Малата мечка ве кани на музичкото доживување – концерт на Sublinear во четврток, 10 декември, во 21 часот во Планетариумот на МКЦ. Билетите се во строго ограничен број и достапни на билетарата на МКЦ: 150 во претпродажба / 200 на ден на настанот.

Sublinear е соло проект на музичкиот продуцент Младен Павлески чиј амбиентален музички стил се фокусира на пространи атмосфери, електрични беспилотни гитарски призвуци и наноси на урбани звуци. Неговата музичка игра е смирувачка палета на извајаниот микро-простор и мрачни амбиенти облеани со електронски пејсажи.
Деби изданието Otpic EP е издадено за Критика и е достапно за слободно превземање