Донирајте за новиот албум на KHARA 'Heaven Can Wait'
k1KHARA @ Rover bar, Солун

 

 
KHARA е пост рок бенд од Куманово. Инспирирани од бендови како Mogwai, Explosions In The Sky, Sigur Ros и други решаваат да го формираат бендот при крај на 2014-та година. Досега имаат над 50 концерти и една балканска турнеја. Делеле бина со бендови како Thievery Corporation, Rosetta, North, Tides From Nebula, Kayo Dot, Naxatras, Mountain, Consecration и многу други.

Во моментов работат на издавањето на својот втор албум ‘Heaven Can Wait’. За да успеат да го завршат потребна им е финансиска помош. За таа цел, KHARA отворија crowd-funding кампања на интернет страницата Indiegogo.com. Кампањата содржи различни награди, а главната е пред-нарачка на ЦД-то со донирање на 10$. Донирајте тука.