| Око за око |

[видео] Васко Атанасоски во живо во Бугарско национално радио

11 септември 2018

[видео] Тодор Караколев

Викенд

Музика и текст: Тодор Караколев. Снимено јуни/јули, 2018. Мастеринг на Дени Крстев, Студио 1060. Видео: Toshio.Matsumoto – Metastasis (Experimental.film.works, 1971)     Викенд е фаза во […]

[видео] ESC Life

Vacation

Откако со деби албумот ги освоија срцата и ушите на критиката и публиката, нојз-поп групата ESC Life го најавува излегувањето на нивниот нов албум. “Born […]

[видео] Гоце Стевковски Септет

Monday

Официјално музичко видео за песната “Monday” на Гоце Стевковски Септет. Од албумот “Homage to a Dreamer”, издаден од SJF Records. Анимација: Наташа Андонова. Режирано од Гоце […]

[видео] Fighting Windmills & Sethstat

In C во живо во Фросина

Снимено на 16 декември 2016 година, во Кино Фросина, Младински Културен Центар – Скопје. Тонски снимател: Ненад Трифуновски. Миксер: Влaдан Дробицки. Графички дизајн: Филип Букршлиев. […]

[видео] FIN Project & Kaly ft. Васко Атанасоски & Tena Rak

Дај некој благослов

Официјално видео за песната „Дај некој благослов“  од албумот “RE: vision” на FIN Project. Музиката компонирана, аранжирана и продуцирана од Никола Стојковски. Текст: Васко Атанасоски. Сцените […]

[видео] Spank

Роб

Spank Роб Аудио: Ивица Јанкуловски Штраф, студио „Алшар“ Видео: Мирко Пејковски  

[видео] Steel Temple

Nobody’s Slave

“Nobody’s Slave” од вториот албум на Steel Temple – Nobody’s Slave, објавен во октомври 2016 година од Miner Records. Steel Temple се Филип Филиповски – вокал, Адријан […]

[видео] Земја, можеби?

Не е за тебе.

Од истоименото ЕП на „Земја, можеби?“ Снимено во “one-take” на 21 март 1990 во Скопје. Електрична тремоло гитара и магнетофон манипулација: Тони Миќевиќ. Разни инструменти: […]

[видео] Мартина Блажеска

Shame

  Од деби EP-то на Мартина Блажеска – “World on a String”

[видео] Темпера

Не застанувај

Темпера се: Тања Тас – вокали, Драган Гиновски Гино – гитари, Мите Димовски – тапани и  Ѓоле Максимовски – бас гитара | Музиката компонирана и аранжирана од Темпера | Зборови : […]

[видео] Куп Де Грас со NBK, Twister и Паки

Затишје

Видео: TodiDT | Beat: NBK | Mикс: Fat Flow | Мастер: Syned Brain     Игра на зборови сплетки игра на зборови изгорени клетки моите луѓе видови […]

[видео] Kуп Де Грас

21 грам

Видео од EP-то „Пактот Волчји“ 2016, на Kуп Де Грас | Инструментал, микс и мастер: Даре ДТ / Соулментал | Видео: Тоди ДТ | Фарба: Бренсис     Венко: Секој стих кога […]

[видео] Conquering Lion

Shine

Видео за првиот сингл “Shine” од претстојниот петти студиски албум на Conquering Lion | Режија, монтажа и колор: Brensis | Директор на фотографија: Илија Зоговски – Зога […]

[видео] гоТра

Bella Ciao

Од театарската претстава „Еригон“ од Јордан Плевнеш на Драмски театар – Скопје, 2015 во режија на Јани Бојаџи     An ihrer schulter, da wird es […]

[видео] NBK x Twister

Mic Check

Сингл од надоаѓачкиот албум „Ново Куманово“ (KRAN Records #018) | Микс и мастер: MM Production Studio – Куманово | Инструментал: Fat Flow | Beatbox: ПуцаЧереп | Камера: Борислав […]

[видео] Бастион

Деца Сунца

Од реизданието на Бастион „Бастион“ за A Colder Consciousness Снимено во Скопје 2016, 2018 и Лондон 2013 | Jonny Rogerson, Robert Jack, Christian Heinrichs Видео […]

[видео] B.o.r.g.

Lunar Picknick

Сингл од албумот B.o.r.g. на B.o.r.g. Режија: Ана Глигорова | Продукција А1 ТВ 2000 © 1999 B.o.r.g / Cyber space production  

[видео] Васко Атанасоски feat. Druggy

Црни денови

Режија и монтажа: Милан Блажевски / Камера: Васко Атанасоски и Дени Крстев / Користен дијалог од филмот „Најдолгиот пат“ (Вардар филм, 1976) на Бранко Гапо.

[видео] Волтер М.А.Х.

товиж едјоД

Од надоаѓачкиот албум на Волтер М.А.Х. „Уличарски гримоари“

[видео] Bernays Propaganda feat. Mike Watt

Ништо нема да нè раздели

Од албумот “Songs From Under the Floorboard, Vol. 1” Accident Prone Records Напишано и режирано од Дејвид Дољаница и Милан Блажевски Монтажа и пост-продукција: Милан Блажевски […]

[видео] Шерафедин Курт во живо во Ликовен Салон

23 септермври 2017 Ликовен Салон – Велес

Шерафедин Курт во живо во Ликовен Салон 1. Natural Machine 2. Lijepa Emina 3. Ganymede Шерафедин Курт – електрична гитара, пиано, клавијатура Yamaha DX7 Алма Курт […]

[видео] Александар Велики

Носталгија за Tom Petty

Видео: Божидар Јовановиќ и Александар Гавровски „Носталгија за Tom Petty“ е дел од албумот „Првиот Македонец во вселената“ Текст: Александар Гавровски; музика: Александар Гавровски со Вaско […]

[видео] Суперхикс

Мојот дом

Од албумот “Underground Evergreens” [Југотон Рекордс] Суперхикс се: Петар Младеновски – бас и вокал, Борис Минов – гитара, Дарко Попов -тапани, Александар Спасовски – труба, […]

[видео] Trendkill

Приградски хардкор

Од Приградски Хардкор EP на Trendkill Режирано и снимено од Стефан Рајхл | Монтажа: Ристо Душковски