| Око за око |

[видео] Подземан ефект с'с Брадата, VPD и DJ Skill

Ретро

Вокали: Подземан ефект Музика: Брадата и VPD Скречови: DJ Skill Микс: Брадата и VPD Мастер: SPES Productions / SP Diplomata Продуцент: BRD

[видео] Pogan Pagan

Градот шугав

Skopje Remixed саундтрак Продуцирано од Игор Василев – Новоградска Аниматори: Дамјан Михајловски, Даниел Митковски, Ирина Грчева, Бојана Бораниева Pogan Pagan Band анимиран од Бојана Бораниева […]

[видео] Hardfaced

Antagonist of the Truth

Режирано и продуцирано од Александар Цветаноски Од албумот “Dying Lake” на Hardfaced (Diehard Records)  

[видео] Tonyo San и DJ Гоце С.А.Ф.

Арт и Факти

Бит, микс и мастеринг: DJ Гоце С.А.Ф. / Bootlegz Basement Lab Стихови: Тonyo San Снимено во Bootlegz Basement Lab 2016 Видео: Филмофилска Продукција 2017 Камера: Alan […]

[видео] Donplaya

Хастлам ко Заев

Продукција: MvrSvr 2017 Beat: Lil Extendo и Petr Мастер: Chaps Режија: Donplaya и Prince$$ Dontasu Монтажа: Donplaya Извршен продуцент: S€xy Marsa Камера: Каљо, Donatsu, Сале, Горан  

[видео] 55 години ансамбл Мањифико

Пантелеј Кочовски – Панче, Крсто Таушанов, Димитар Томов – Митко и Невенка Кочовска, попознати како Мањифико, во своето 31-годишното постоење настапиле во 37 земји, остварувајќи […]

[видео] Undone

Box

Видео од Филип Митров, 2017 Илустрации и стихови: Nikos Causidis – Cosmological Images, Филип Митров, Иван Ивановски, Смилен Димитров, Константин Митров, Александар Наумов, Сирма Наумовска, […]

[видео] Rib

Tinder

Официјален видео клип на Tinder од албумот “Bliss” на Rib.

[видео] Телемама & Пиколомини

Аника

Од компилацијата Разни Изведувачи – Шарлагедон/SharlaGetOn, Шарла 2017

[видео] PMG Kolektiv

90Ти

Од албумот „Скопје“ PMG Recordings 140 Сите права заштитени, © 2017 PMG Recordings Лиценцирано на Digital.Millennium.Artists  

[видео] Александар Велики

Плочи

Александар Велики – Плочи Александар Велики е Гавровски Песната ја напиша: Александар Гавровски; Бас и глас: Александар Гавровски; Гитари: Љупа Ангелов (Плочи); Acid: Синиша Евтимов; Ритам […]

[видео] Vidinovski

Roooom

Од албумот Patterns (PMG Recordings / 778 Frequency) Сите права заштитени © 2017 PMG Recordings лиценцирано Digital.Millennium.Artists  

[видео] NBK x Twister

Вентил

Инструментал: Puca Cherep Микс / Мастер: Cosmic Dimension Камера: Borislav NT & Justin Fetterley Монтажа: Borislav NT

[видео] Нема лабаво

Слобода

Прв сингл од албумот “Во чие име збори” на „Нема лабаво“ Снимено, продуцирано, миксано и мастерирано од Ивица Јанкуловски / Алшар студио (2015 – 2017) Компонирано од „Нема […]

[видео] Galatheia

Десет

Ова видео беше реализирано како дел од работилницата, во организација на Студио Baika и Паратисима Скопје, јуни 2017 година. Целта беше да се произведе видео […]

[видео] Foltz

Планови

Foltz Инструментал: WuTang Forever Аранжман, микс и мастеринг: Luka Rap Pozitiv Камера и видео обработка: Ангела Стојковска

[око] William Basinski

во живо во The Black Box

William Basinski во живо во клубот The Black Box, Белфаст, 5 мај 2017

Blla Blla Blla... - Kaloj

Последното нешто од работилницата на скопската група Blla Blla Blla… во вид на нов спот за песната Kaloi. Музиката и текстот се на Blla Blla […]

Foolish Green

Thousand Years Of Sorrow

Премиерно ви го претставуваме новиот видео запис на Foolish Green за песната Thousand Years Of Sorrow од албумот Escape (2013) Password Production. Видеото е снимено во Лисабон, […]

Bernays Propaganda

Лажи ме, лажи ме

Bernays Propaganda со првото официјално видео за синглот „Лажи ме, лажи ме“ од надоаѓачкиот албум „Политика“ за Moonlee records, 14 март 2016. Видеото е анимирано од P. Caires, режија E. […]

Мугер Фугер

Невина Белина

Режија Јане Алтипармаков Монтажа Владимир Петровски Картер Камера Наташа Гелева, Ања Илиева Вокали Тања Тас Музика Мугер Фугер Постпродукција КартерФилм  

Culture Development во живо во МКЦ

11 декември 2015

Видео од концертната промоција на албумот „Еднаш свет изградив“ (ДИП/KRAN Records 2015) на Culture Development, одржана во МКЦ – Бифе Фросина на 11 декември 2015.

Suuns & Jerusalem In My Heart во живо во МКЦ

фото: Јована Мишкоска | видео: Критика

DJ Premier во живо во МКЦ

фото: Љубан Стамениќ | видео: Критика | Sureshotz entertainment & МКЦ

A Place To Bury Strangers во живо во МКЦ

  фотографии: Зденко Петровски | видео: Марко Стојковски