| Око за око |

[видео] Strajk

Sim Simma

Бит, микс & мастеринг: DJ Гоце (САФ). Текст: Strajk. Снимено во Bootlegz Basement Lab. Видео: ROTOSOTOP ent.  

[видео] 21 век

Како во 96та

Третиот сингл од деби албумот на 21 век. Сценарио, режија и монтажа на Милан Блажевски. Камера: Милан Блажевски, Јосип Здравковски и Борис Таковски. Колор корекција: Борис Таковски. Пренос […]

[архива] Телонаука Совршена

Страв

Телонаука Совршена со „Страв“ во живо на YURM (Југословенски рок-момент) 1989 во Загреб  

[видео] Funk Shui

Крик

Снимено во студио „Подрумот“ од Ангел Ќосев, студио „Тралала“ од Мите Димовски и DaPhunk од Ben Milchev. Видео: @leletomi & Funk Shui. Дрон: Тео Ангеловски. Авалон Продукција 2018  

[видео] Гаврило Миловановиќ

Carvings Of The Wind Colors (тема од филмот Elementalyseis)

Тема од филмот “Elementalyseis” на Suzana Al Salkini

[видео] 21 век

Дај ми колкови

Вториот сингл од истоимениот деби албум на 21 век. Режија и монтажа: Милан Блажевски. Сценарио: Милан Блажевски и Васко Атанасоски. Главна актерска улога и ко-сценарист: Оливер Митковски. […]

[видео] Matej Foltz

Лош син

Продуцирано од Димитар Милев, копродуценти 5R и TenSixty. Микс и мастеринг: 5R и TenSixty. Видео монтажа: Frozen Time Drops.  

[видео] Сашко Костов

Прашина

Музика, аранжмани: Сашко Костов. Текст: Ана Стојаноска и Сашко Костов. Вокали, гитара, ударалки: Сашко Костов. Пијано и сајзери: Антоније Арангеловиќ. Бас гитара: Славчо Пеев. Тапани: Михаил […]

[видео] My Tear

Остави ме да бидам

Режија, монтажа и камера: Горјан Атанасов. Користен материјал од „Градот на Вардар“ од Бранко Гапо (Вардар филм, 1962) и „Скопје 63“ од Вељко Булајиќ (Јадран […]

[видео] Горан Трајкоски

Расеани (главна тема од филмот „Ругање со Христос“)

  Ние бегалци од себе си’ слепи при очи, а со мислите расеани по цела Вселена. Од нас децата изгубени само воздишки. Како желки на […]

[видео] Matej Foltz

Понеделник

Бит: JoeMay Beats / Аранжман, микс и мастеринг: 5R, TenSixty / Видео монтажа: Frozen Time Drops   Проблеми ми претат, но имам мирен сон Проблем […]

[видео] 21 век

Ќе завршам под мостот

21 век  „Ќе завршам под мостот“ режија: Милан Блажевски  

[видео] Duper

Тело за на ТВ

Музика, текст, аранжман: Duper. Снимање, микс и мастер: Дејан Момироски, XL Студио Момироски. Режија: Томи Акимовски.  

[видео] String forces

Сети се

Првиот сингл „Сети се“, од надоаѓачкото ново ЕП на String forces. Снимено во Гдањск, Полска. Снимено и монтирано од Тања Рибарска. Постпродуцирано од Тања Рибарска и Дориан […]

[видео] Пиколомини

Дева

Од албумот „Бела птица, црн бран“ на Пиколомини за Шарла. Видео: Ивана Самандова  

[видео] Kabadayas

Во зима

Зоран Костадиновски – гитара, Ѓоле Максимовски – бас, Дино Милосављевиќ – тапани. Снимено од Александар Ристовски Принц.  

[видео] Васко Атанасоски во живо во Бугарско национално радио

11 септември 2018

[видео] Тодор Караколев

Викенд

Музика и текст: Тодор Караколев. Снимено јуни/јули, 2018. Мастеринг на Дени Крстев, Студио 1060. Видео: Toshio.Matsumoto – Metastasis (Experimental.film.works, 1971)     Викенд е фаза во […]

[видео] ESC Life

Vacation

Откако со деби албумот ги освоија срцата и ушите на критиката и публиката, нојз-поп групата ESC Life го најавува излегувањето на нивниот нов албум. “Born […]

[видео] Гоце Стевковски Септет

Monday

Официјално музичко видео за песната “Monday” на Гоце Стевковски Септет. Од албумот “Homage to a Dreamer”, издаден од SJF Records. Анимација: Наташа Андонова. Режирано од Гоце […]

[видео] Fighting Windmills & Sethstat

In C во живо во Фросина

Снимено на 16 декември 2016 година, во Кино Фросина, Младински Културен Центар – Скопје. Тонски снимател: Ненад Трифуновски. Миксер: Влaдан Дробицки. Графички дизајн: Филип Букршлиев. […]

[видео] FIN Project & Kaly ft. Васко Атанасоски & Tena Rak

Дај некој благослов

Официјално видео за песната „Дај некој благослов“  од албумот “RE: vision” на FIN Project. Музиката компонирана, аранжирана и продуцирана од Никола Стојковски. Текст: Васко Атанасоски. Сцените […]

[видео] Spank

Роб

Spank Роб Аудио: Ивица Јанкуловски Штраф, студио „Алшар“ Видео: Мирко Пејковски  

[видео] Steel Temple

Nobody’s Slave

“Nobody’s Slave” од вториот албум на Steel Temple – Nobody’s Slave, објавен во октомври 2016 година од Miner Records. Steel Temple се Филип Филиповски – вокал, Адријан […]

[видео] Земја, можеби?

Не е за тебе.

Од истоименото ЕП на „Земја, можеби?“ Снимено во “one-take” на 21 март 1990 во Скопје. Електрична тремоло гитара и магнетофон манипулација: Тони Миќевиќ. Разни инструменти: […]

[видео] Мартина Блажеска

Shame

  Од деби EP-то на Мартина Блажеска – “World on a String”