| Око за око |

[видео] Темпера

Не застанувај

Темпера се: Тања Тас – вокали, Драган Гиновски Гино – гитари, Мите Димовски – тапани и  Ѓоле Максимовски – бас гитара | Музиката компонирана и аранжирана од Темпера | Зборови : […]

[видео] Куп Де Грас со NBK, Twister и Паки

Затишје

Видео: TodiDT | Beat: NBK | Mикс: Fat Flow | Мастер: Syned Brain     Игра на зборови сплетки игра на зборови изгорени клетки моите луѓе видови […]

[видео] Kуп Де Грас

21 грам

Видео од EP-то „Пактот Волчји“ 2016, на Kуп Де Грас | Инструментал, микс и мастер: Даре ДТ / Соулментал | Видео: Тоди ДТ | Фарба: Бренсис     Венко: Секој стих кога […]

[видео] Conquering Lion

Shine

Видео за првиот сингл “Shine” од претстојниот петти студиски албум на Conquering Lion | Режија, монтажа и колор: Brensis | Директор на фотографија: Илија Зоговски – Зога […]

[видео] гоТра

Bella Ciao

Од театарската претстава „Еригон“ од Јордан Плевнеш на Драмски театар – Скопје, 2015 во режија на Јани Бојаџи     An ihrer schulter, da wird es […]

[видео] NBK x Twister

Mic Check

Сингл од надоаѓачкиот албум „Ново Куманово“ (KRAN Records #018) | Микс и мастер: MM Production Studio – Куманово | Инструментал: Fat Flow | Beatbox: ПуцаЧереп | Камера: Борислав […]

[видео] Бастион

Деца Сунца

Од реизданието на Бастион „Бастион“ за A Colder Consciousness Снимено во Скопје 2016, 2018 и Лондон 2013 | Jonny Rogerson, Robert Jack, Christian Heinrichs Видео […]

[видео] B.o.r.g.

Lunar Picknick

Сингл од албумот B.o.r.g. на B.o.r.g. Режија: Ана Глигорова | Продукција А1 ТВ 2000 © 1999 B.o.r.g / Cyber space production  

[видео] Васко Атанасоски feat. Druggy

Црни денови

Режија и монтажа: Милан Блажевски / Камера: Васко Атанасоски и Дени Крстев / Користен дијалог од филмот „Најдолгиот пат“ (Вардар филм, 1976) на Бранко Гапо.

[видео] Волтер М.А.Х.

товиж едјоД

Од надоаѓачкиот албум на Волтер М.А.Х. „Уличарски гримоари“

[видео] Bernays Propaganda feat. Mike Watt

Ништо нема да нè раздели

Од албумот “Songs From Under the Floorboard, Vol. 1” Accident Prone Records Напишано и режирано од Дејвид Дољаница и Милан Блажевски Монтажа и пост-продукција: Милан Блажевски […]

[видео] Шерафедин Курт во живо во Ликовен Салон

23 септермври 2017 Ликовен Салон – Велес

Шерафедин Курт во живо во Ликовен Салон 1. Natural Machine 2. Lijepa Emina 3. Ganymede Шерафедин Курт – електрична гитара, пиано, клавијатура Yamaha DX7 Алма Курт […]

[видео] Александар Велики

Носталгија за Tom Petty

Видео: Божидар Јовановиќ и Александар Гавровски „Носталгија за Tom Petty“ е дел од албумот „Првиот Македонец во вселената“ Текст: Александар Гавровски; музика: Александар Гавровски со Вaско […]

[видео] Суперхикс

Мојот дом

Од албумот “Underground Evergreens” [Југотон Рекордс] Суперхикс се: Петар Младеновски – бас и вокал, Борис Минов – гитара, Дарко Попов -тапани, Александар Спасовски – труба, […]

[видео] Trendkill

Приградски хардкор

Од Приградски Хардкор EP на Trendkill Режирано и снимено од Стефан Рајхл | Монтажа: Ристо Душковски  

[видео] Detective Spook

Барбара

Видео за првиот сингл “Barbara” од истоимениот албум на Detective Spook Снимено и монтирано од Detective Spook   18 декември 2017 Критика         […]

[видео] String forces

Страв

String forces Страв / од албумот „Соголи ме“ 2017   Видео идеја и концепт: Доријан Јовановиќ Директор на фотографија: Гого Клинчаров | Монтажа: Тања Рибарска Режија: […]

[видео] The Black & Vice Social Club

Home

Продуцирано од The ​​Black & Vice Social Club | Миксано од Ади Имери и DJ Гоце SAF. Мастер: DJ Goce SAF | Тапаните и вокалите снимени од […]

[видео] Pluto's Doubts

Самоглад

Pluto’s Doubts Самоглад | од албумот Сизиф Режија: Борјан Стојков Камера: Лидија Гошева, Роберт Божиновски | Монтажа: Иван Костадинов | Пост-продукција: Томислав Акимовски Аудиото снимено во […]

[видео] Фолтин

ЛАВА ЛАВА

Фолтин ЛАВА ЛАВА Видео: Владимир Лукаш, Жарко Иванов Снимање и премикс: Гоце Јованоски 2016/17 Микс и мастеринг: Ивица Јанкуловски – Штраф, во „Студио Алшар“’ 2017 […]

[видео] Jaga Jazzist во живо во МКЦ Скопје

16 ноември 2017 Денсинг сала „25 мај“

Jaga Jazzist ги свират Starfire и Suomi Finland на концертот во МКЦ Скопје, 16/11/2017 Видео продукција и техничка реализација BPM Streaming    

[видео] Александар Пејовски feat. Кристина Горовска

Leftovers 1

видео: Маја Смилевска © 2017 PMG Recordings Digital Millennium Artists  

[фото-сторија] 36. Скопски џез фестивал

19-22 октомври 2017

  DAVID HELBOCK TRIO TRONDHEIM JAZZ ORCHESTRA & OLE MORTEN VÅGAN MARIO ROM’S INTERZONE DEE ALEXANDER ORLANDO JULIUS & THE HELIOCENTRICS STEVE COLEMAN & FIVE […]

[видео] Визија

Крик

Режија: Christian Shemko Продукција: Pyramid Production  

[видео] Fierce

Joyride

Снимено во Knobs Keys & stuff од Бојан Филиповски | Видео: Sawyer & Fin Произведено од @ Јавна Соба | Public Room во рамките на проектот „Дотерај Го […]

[видео] Land

Valley of the grace

Во живо во МКЦ, 7 септември 2017