| Око за око |

[видео] Темпера

Ко ѕвер

Тања Тас – вокали Драган Гиновски Гино – гитара Ѓоле Максимовски – бас гитара Мите Димовски – тапани Музиката компонирана, аранжирана, снимена и продуцирана од […]

[видео] Mammoth & Yashem

Intimacy (No.5)

Музика: Mammoth & Yashem Sharla Singles Club DR013  

[видео] Conquering Lion

Natty Lion

Официјално видео за третиот сингл “Natty Lion” од четвртиот стидиски албум “Land Of Confusion” на Conquering Lion Режија, монтажа и колор мајстор: Brensis DOP: Илија Зоговски – Зога Издавачка куќа: Locksmith […]

[видео] Мариналеда

Скопје

Од EP-то „Скопје“ на Мариналеда [Балкан Велики] Мариналеда се: Марко Новески, Владо Крстевски и Благоја Камчевски Настапува: Стефан Сидовски Сценарио и режија: Милан Блажевски и Давид Дољаница […]

[видео] The Protagonist

Million Miles Million Lives

Од албумот “Absolute Attitude” Музика: The Protagonist Зборови: R.S.Rush Продуцент: The Protagonist Мастер: Simon Heyworth (SuperAudioMastering) R.S.Rush: вокали, гитари, синтисајзери, перкашн Кузман: гитари, клавијатури, програмирање  

[видео] Подземан ефект с'с Брадата, VPD и DJ Skill

Ретро

Вокали: Подземан ефект Музика: Брадата и VPD Скречови: DJ Skill Микс: Брадата и VPD Мастер: SPES Productions / SP Diplomata Продуцент: BRD

[видео] Pogan Pagan

Градот шугав

Skopje Remixed саундтрак Продуцирано од Игор Василев – Новоградска Аниматори: Дамјан Михајловски, Даниел Митковски, Ирина Грчева, Бојана Бораниева Pogan Pagan Band анимиран од Бојана Бораниева […]

[видео] Hardfaced

Antagonist of the Truth

Режирано и продуцирано од Александар Цветаноски Од албумот “Dying Lake” на Hardfaced (Diehard Records)  

[видео] Tonyo San и DJ Гоце С.А.Ф.

Арт и Факти

Бит, микс и мастеринг: DJ Гоце С.А.Ф. / Bootlegz Basement Lab Стихови: Тonyo San Снимено во Bootlegz Basement Lab 2016 Видео: Филмофилска Продукција 2017 Камера: Alan […]

[видео] Donplaya

Хастлам ко Заев

Продукција: MvrSvr 2017 Beat: Lil Extendo и Petr Мастер: Chaps Режија: Donplaya и Prince$$ Dontasu Монтажа: Donplaya Извршен продуцент: S€xy Marsa Камера: Каљо, Donatsu, Сале, Горан  

[видео] 55 години ансамбл Мањифико

Пантелеј Кочовски – Панче, Крсто Таушанов, Димитар Томов – Митко и Невенка Кочовска, попознати како Мањифико, во своето 31-годишното постоење настапиле во 37 земји, остварувајќи […]

[видео] Undone

Box

Видео од Филип Митров, 2017 Илустрации и стихови: Nikos Causidis – Cosmological Images, Филип Митров, Иван Ивановски, Смилен Димитров, Константин Митров, Александар Наумов, Сирма Наумовска, […]

[видео] Rib

Tinder

Официјален видео клип на Tinder од албумот “Bliss” на Rib.

[видео] Телемама & Пиколомини

Аника

Од компилацијата Разни Изведувачи – Шарлагедон/SharlaGetOn, Шарла 2017

[видео] PMG Kolektiv

90Ти

Од албумот „Скопје“ PMG Recordings 140 Сите права заштитени, © 2017 PMG Recordings Лиценцирано на Digital.Millennium.Artists  

[видео] Александар Велики

Плочи

Александар Велики – Плочи Александар Велики е Гавровски Песната ја напиша: Александар Гавровски; Бас и глас: Александар Гавровски; Гитари: Љупа Ангелов (Плочи); Acid: Синиша Евтимов; Ритам […]

[видео] Vidinovski

Roooom

Од албумот Patterns (PMG Recordings / 778 Frequency) Сите права заштитени © 2017 PMG Recordings лиценцирано Digital.Millennium.Artists  

[видео] NBK x Twister

Вентил

Инструментал: Puca Cherep Микс / Мастер: Cosmic Dimension Камера: Borislav NT & Justin Fetterley Монтажа: Borislav NT

[видео] Нема лабаво

Слобода

Прв сингл од албумот “Во чие име збори” на „Нема лабаво“ Снимено, продуцирано, миксано и мастерирано од Ивица Јанкуловски / Алшар студио (2015 – 2017) Компонирано од „Нема […]

[видео] Galatheia

Десет

Ова видео беше реализирано како дел од работилницата, во организација на Студио Baika и Паратисима Скопје, јуни 2017 година. Целта беше да се произведе видео […]

[видео] Foltz

Планови

Foltz Инструментал: WuTang Forever Аранжман, микс и мастеринг: Luka Rap Pozitiv Камера и видео обработка: Ангела Стојковска

[око] William Basinski

во живо во The Black Box

William Basinski во живо во клубот The Black Box, Белфаст, 5 мај 2017

Blla Blla Blla... - Kaloj

Последното нешто од работилницата на скопската група Blla Blla Blla… во вид на нов спот за песната Kaloi. Музиката и текстот се на Blla Blla […]

Foolish Green

Thousand Years Of Sorrow

Премиерно ви го претставуваме новиот видео запис на Foolish Green за песната Thousand Years Of Sorrow од албумот Escape (2013) Password Production. Видеото е снимено во Лисабон, […]

Bernays Propaganda

Лажи ме, лажи ме

Bernays Propaganda со првото официјално видео за синглот „Лажи ме, лажи ме“ од надоаѓачкиот албум „Политика“ за Moonlee records, 14 март 2016. Видеото е анимирано од P. Caires, режија E. […]