[видео] Пиколомини

Копиле

Монтажа ГЛИГОР КОНДОВСКИОд албумот „Неиздадени: младост и одбрана LP“
[видео] Lepi Xhoni

Ти и јас [во живо на покривот на Домот на градежници]

Lepi Xhoni во живо на покривот на Домот на градежнициКултура во време на корона
[преслушуваме] Yordan Kostov Quintet

Plush Pig [PMGJazz]

Сите композиции ЈОРДАН КОСТОВ, освен 'Telephone Way Toni Mancini' ЈОРДАН КОСТОВ и ФИЛИП БУКРШЛИЕВ ЈОРДАН КОСТОВ армоника ФИЛИП БУКРШЛИЕВ гитара АНДРЕА МИРЧЕСКА двоен бас ДРАГАН [...]
[преслушуваме] Светлост

Jazz (to the working class) [PMGJazz]

◄ НИНОСЛАВ СПИРОВСКИ кларинет сопрано саксофон КРИСТИЈАН НОВАКОВСКИ перкусии ДЕНИ ОМЕРАГИЌ бас гитара синтисајзер електроника ▼ Компонирано од НОВАКОВСКИ, ОМЕРАГИЌ и СПИРОВСКИ ▼ Продуцирано од [...]
[видео] Una

Fritz Lang

Видео ГЛИГОР КОНДОВСКИ Од албумот 'UNA LP' [ШАРЛА LP/DR017]
[видео] V.I.S-VOX

Сиво утро

МАРЈАН БОЈАЏИЕВ клавијатури РУБИН КАНТАР глас ПЕТАР ЈАНКОВ бас ДРАГАН ГИНОВСКИ гитара Снимател и микс ДРАГАН ГИНОВСКИ ноември и декември 2019 Продуценти VIS V.O.X Музика [...]
[видео] NBK ft. DJ Drazi Drags

Што е работа?

вокали NBK бит FAT FLOW скреч DJ DRAZI DRAGS микс и мастер BAZE DSC камера и монтажа ВЕНКО ШЕРЕМЕТКОСКИ
[преслушуваме] Пуца Череп

Heartbeat [Green Hill Records]

◄ Снимено, миксано и мастерирано од Теодор Спиридоновски│Пуца Череп│во Куманово од 2017 до 2020 ▼ Дизајн на омот NASK 041 ► Heartbeat by Puca Cerep
[преслушуваме] TK.CK.

Скопје од претходниот ден [Балкан Велики 2020 • АШ 2005]

ТК.СК. е соло проект на Васко Атанасоски. На овој концерт гитара свири и Горан Спасовски. Сите песни ги напиша Васко Атанасоски (освен текстот на „Гледај, [...]
[преслушуваме] TK.CK.

До каде сте спремни да одите? [Балкан Велики 2020 • Направи сам/а 2002]

ТК.СК. е соло проект на Васко Атанасоски. Сите песни ги нашиша тој. Снимено е во Мултимедија (над Ван Гог во Дебар Маало) во 2002 од [...]
[видео] GL!TCH

Carbon Copy

◄ камера и монтажа ГОРАН СИМЈАНОСКИ ▪ музика TOBI SCHWARZ ▪ рап ДА ЏАКА НАКОТ ▪ скречови СТРАЈК ►
[преслушуваме] Zulu 3.4

Expandability [самоиздание]

~ Напишано и изведено од Zulu 3.4 ~ Снимено, миксано и мастерирано во студиото АЛШАР од ИВИЦА ЈАНКУЛОВСКИ во 2019 ~ Омот дизајн НАСКО ЏОРЛЕВ [...]
[преслушуваме] Глигор Кондовски

Here [Шарла]

Музика ГЛИГОР КОНДОВСКИ Омот фотографија ГЛИГОР КОНДОВСКИ Омот дизајн ДАВИД АНГЕЛЕВСКИ Here LP by Gligor Kondovski
[видео] Кискинов

Златен час

Продуцент КИСКИНОВ Микс и мастеринг ТЕМЕЛКО АНДРЕЕВ (МA$$IVE) Видео МИТО НИКОВ / КИРИЛ ЃОРГИЕВ Thumbnail VNUG
[преслушуваме] Brotherhood of Dada

Obscure Sounds of North F. Y. R. O. M. [PMG Recordings / Дајте друго име!]

Како противтежа на скопскиот тренд еден ист исполнувач да свири во повеќе состави, преку колективот Brotherhood of Dada кураторот на ова издание собира повеќе изведувачи [...]
[преслушуваме] Conquering Lion

Revolution Time [Rehegoo Music Group]

Снимено, миксано и мастерирано од Гоце Трпков во Bootlegz Basement Lab ► Продуценти ∙ Conquering Lion ► Омот дизајн ∙ Јована Ристоска ► Искра Србиновска [...]
[преслушуваме] Leonard

Not all elephants can paint EP [Балкан Велики]

Сите песни напишани од Леонард Котевски во неговата дневна соба (2018-2019) ►Леонард Котевски /гитара и глас ▪ Раде Јордановски / бас ▪ Васко Атанасоски / [...]
[видео] YÖU

I, Brutalist во живо во Knobs Keys ‘n Stuff Studio

I live in an altered state, False idles are pushing me, closer and closer to the edge, deeper and deeper to the ditch I BREATHE [...]
[видео] Bernays Propaganda

Дојде живот

Од албумот „Втора младост, трета светска војна“ Камера • Тина Горовска Режија и монтажа • Тина Горовска
[преслушуваме] 21 век

Во 103 [Балкан Велики • Ако никој не свири]

Настап во живо во радио Канал 103 на 15 март 2020 ▪ Микс и мастеринг Дени Крстев во Студио 1060 ▪ 21 век се Васко [...]
[преслушуваме] Babilonci

Na ulici, u prolazu [Балкан Велики]

Babilonci се Miki pjevač (ofingeri i koridor X) i Lutajuči dj Zdena. Снимено во 2018 во домот на Miki pjevač во Бачка Топола и неколку  [...]
[преслушуваме] Гаргара

Versus Jesus [Опачина Records]

· KAMIKAZI глас ATTENTION DEFICIT гитара RESPIRATORY ARREST тапани PSYCHOSIS бас · снимено, миксано и мастерирано од АЦО ЛИТУРГИЈА /АЦО СНИМКА/ во март 2019 · [...]
[видео] The Hip

Reality Overdrive

режија ЈАНЕ АЛТИПАРМАКОВ Музика THE HIP Камера НАТАША ГЕЛЕВА монтажа В. П. КАРТЕР, ДАРКО СТЕФАНОВСКИ, ДИМИТАР ИЛИЕВСКИ настапуваат THE HIP, АЊА ИЛИЕВА, САЊА КОСТОВСКА Цртежи [...]
[преслушуваме] Ekonomski Tehničari

Ekonomski Tehničari EP [Балкан Велики]

· Економски техничари се Hans Piti Orli, гитарист на групата Горибор и Lutajući DJ Zdena, бидејќи и двајцата завршиле економско училиште · Имале еден настап [...]
[преслушуваме] Дактили

Рандом дестинација

· МИЛАН АТАНАСОВ вокал СТАВРЕ АНГЕЛКОВ гитара СТОЛЕ ВЕЛКОВ бас ДУШКО МАНУШЕВ тапани · Снимено во студио Алшар, јули 2019 - јануари 2020 · Микс, [...]
[преслушуваме] Neznani DJ Zdena

Znanje neznanja [Балкан Велики]

Znanje neznanja LP by Neznani DJ Zdena