Концерт на SUUNS во МКЦ

11 април 2019 МКЦ Скопје

Канадскиот

рок бенд од Монтреал, SUUNS ќе настапи на 11 април во Младинскиот културен центар во Скопје во рамките на нивната балканска тунеја.

SUUNS важат за еден од највозбудливите бендови во живо кој постојано бара нови граници за кршење. Резутат од новиот албум – бенд кој звучи како уметност од Bauhaus, прецизни и игриво тоталитарни, шарени и фрустрирани.

Билетите за концертот на SUUNS по цена од 300 денари во претпродажба можете да ги набавите само на билетарница на МКЦ и онлајн преку bileti.mkc.mk.