[видео] ESC Life

Vacation

Откако со деби албумот ги освоија срцата и ушите на критиката и публиката, нојз-поп групата ESC Life го најавува излегувањето на нивниот нов албум. “Born To Be Mild” излегува оваа есен и содржи колекција на свежи инди-панк хитови, од кои неколкумина се веќе успешно тестирани на живи настапи. Новата плоча ќе ја придружува турнејата чии датуми ќе бидат објавени ноќта пред објавувањето на албумот. Vacation е првиот сингл од новиот албум кој доби и видео запис.